Wish List 0

Фунгіциди – 10 порад їх ефективного й безпечного використання


Фунгіциди – це один із найвідоміших класів аграрних хімікатів. З латинської мови перекладається як «вбивця грибкових інфекцій», вони застосовуються, щоб боротися с грибками на різноманітних рослинах. З кожним роком грибкових захворювань стає все більше, вони значно впливають на врожайність, тому для збереження здоров’я рослин необхідно застосовувати фунгіциди.

Фунгіциди – різновиди препаратів, їх особливості

На сьогодні виділяють дві основні групи фунгіцидів:

 • контактні;
 • системні.

Коли контактні фунгіциди потрапляють на патогенну грибкову інфекцію, вони відразу знищують її. Оброблені аграрним хімікатом рослини стають невразливими до розвитку інфекцій. Так, до цієї групи відноситься Танос фунгіцид, склад якого включає мідь.

Системні ж препарати, потрапляючи на рослину, проникають всередину і роблять її «неїстівною» для грибків. Наприклад, хімікат повністю блокує розмноження або дихання інфекції. Функції фунгіцидів схожі на дію антибіотиків під час захворювання в людей. До цієї групи відноситься, наприклад, Тезис фунгіцид.

Досвідчені аграрії для більшої ефективності рекомендують застосовувати суміші з декілька видів фунгіцидів. Такий метод допомагає ефективно боротися з різними класами інфекційних грибків, препарати уповільнюють вироблення стійкості у хвороб. Так, розшукуючи найбільш дієвий фунгіцид для пшениці, спробуйте створити ефективну суміш з контактних і системних препаратів, орієнтуючись на ґрунти, природну зону, особливості культури.

До переваг фунгіцидів відносять:

 • захист від грибкових інфекцій на колосі та листі;
 • профілактична й лікувальна дія;
 • чітко виражений, високий «стоп-ефект»;
 • довга захисна дія;
 • захист від переростання.

Системні фунгіциди для картоплі – 10 порад, щодо ефективного застосування

Для кожного садівника, городника, фермера фунгіциди сьогодні стають найкращим рятівником. Коли хімікати проникають всередину рослини, вони не бояться атмосферних опадів (дощів, туманів, роси) та виконують свою головну функцію протягом 14 днів.

Проте перш ніж застосовувати фунгіциди, необхідно дотримуватись 10 головних порад досвідчених аграріїв:

 1. Витримка часу для проникнення препарату. Якщо агрохімікат через 2-3 години змиється опадами чи поливом, то ефекту від його застосування не буде. Тільки через три години рослину можна поливати.
 2. Регулярність використання. Фунгіциди для картоплі швидко розвивають стійкість до інфекційних грибків, тому їх можливо застосовувати лише 1 або 2 рази за сезон. Часте обприскування приведе до того, що препарат перестане виконувати свої функції.
 3. Сумісність системних фунгіцидів з багатьма добривами та інсектицидами. Наприклад, Імпакт фунгіцид можливо використовувати разом з іншими видами препаратів, що забезпечує прискорення та підсилення дії аграрних хімікатів.
 4. Використання тільки в період активного розвитку рослин. Для кожної групи препаратів є своя температура, за якої вони дають найліпший ефект. Оптимальна температура оброблення – від +15 до +25 градусів.
 5. Обприскування необхідно починати до початку розвитку грибкових інфекцій або за їх перших проявів, ураження листя. Чим раніше почати оброблення, тим ефективніше буде дія препарату.
 6. Дотримання норми й концентрації аграрних хімікатів. Ні в якому разі не дозволяється завищувати або знижувати норму. Садівники рекомендують 5 літрів готової суміші використовувати на 1 сотку. Дорослому дереву достатньо 2,5-3 літра. Завжди уважно читайте інструкцію, в якій чітко прописано, як робити суміш конкретним видам рослин.
 7. Швидке використання готового препарату. Забороняється використовувати готову суміш, якщо вона простояла понад 24 години. Одразу потрібно зробити її утилізацію.
 8. Дотримання терміну очікування після використання. Тільки після 14 днів після оброблення плоди рослин, дерев можливо використовувати в їжу.
 9. Оброблення кімнатних рослин необхідно проводити тільки в приміщенні, яке добре провітрюється. Після обприскування відкрийте навстіж всі вікна та не заходьте до кімнати протягом 1,5-2 годин.
 10. Обприскування проводиться тільки на нижній частині листя, де знаходяться пори. Так краще здійснюється повне засвоєння аграрних хімікатів.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви зможете захистити свої рослини від грибкових інфекцій.

Застосування фунгіцидів, до складу яких входить мідь

Одними з найбільш затребуваних фунгіцидів вважаються препарати, в яких міститься мідь. Вперше в 19-ому столітті садівники почали обприскувати картоплю, томати та виноград мідним купоросом. Характерною відмінністю цього виду засобів є відсутність стійкості до патогенних мікроорганізмів. За цієї причини оброблення рослин системними хімікатами необхідно чергувати з препаратами з міді. Цей спосіб дозволяє отримати здоровий урожай та уникнути резистентності.

Слід пам’ятати, що мідні препарати належать до контактного виду. Тому, використовуючи фунгіцид на соняшник, необхідно покривати всю рослину, адже нове листя та пагони будуть незахищеними. Також препарати цієї групи швидко змиваються атмосферними опадами. Обприскування необхідно проводити кожні 7-10 днів у прохолодну погоду.

Ефективне застосування біологічних фунгіцидів

Якщо квіти на рослині вже розпустились або дозрів урожай, то необхідно використовувати біологічні препарати. Біо фунгіциди для троянд, картоплі, злакових, бобових культур не дають розвиватись грибковим інфекціям. Такі препарати мають меншу ефективність, але вважаються безпечними для організму людини. Їх можна використовувати за 2 дні до збору урожаю або зрізання квітів.

Варто пам’ятати, що оброблення біологічними препаратами не можна проводити під час попадання прямих сонячних променів. Використовувати такий фунгіциди для сої, соняшника, овочів можна 1 раз на 5-7 днів. Якщо був дощ, то оброблення необхідно повторити. Часто біопрепарати використовують сумісно з засобами стимуляції росту та зміцнення імунітету рослин.

Якщо ви бажаєте вигідно купити фунгіциди за низькою ціною, звертайтесь до нашої компанії. Аграрні хімікати – це відмінне рішення для захисту рослин від хвороб та шкідників. На сайті «Урожай» в широкому асортименті представлено безліч фунгіцидів від різних виробників. Правильне поєднання контактних, біологічних та системних фунгіцидів дозволить вам збирати здоровий та корисний урожай.